wtorek, 27 listopada 2012

jak stodola.

Mam dziś doła jak stodoła. Bo i tyłek jak stodoła i na diecie jestem i śnię o tym, żeby masłem kakaowym zapchać twarz i tętnice.
Tak więc będzie jakoś takoś od parady.

Pani przedszkolanka pomaga dziecku założyć wysokie, zimowe butki. Szarpie się, męczy, ciągnie...
- No, weszły!
Spocona siedzi na podłodze, dziecko mówi:
- Ale mam buciki odwrotnie...
Pani patrzy, faktycznie! No to je ściągają, mordują się, sapią... Uuuf, zeszły! Wciągają je znowu, sapią, ciągną, ale nie chcą wejść... Uuuf, weszły!
Pani siedzi, dyszy a dziecko mówi:
- Ale to nie moje buciki...
 Pani niebezpiecznie zwężyły się oczy. Odczekała i znowu szarpie się z butami...Zeszły!
Na to dziecko :
- ... bo to są buciki mojego brata, ale mama kazała mi je nosić.
Pani zacisnęła ręce mocno na szafce, odczekała, aż przestaną jej się trząść, i znowu pomaga dziecku wciągnąć buty. Wciągają, wciągają... weszły!.
- No dobrze - mówi wykończona pani - a gdzie masz rękawiczki?
- W bucikach!

No nie wiem, śmieszy mnie od wczoraj okrutnie. Szczególnie te zwężone oczy.

A przeczytałam na Chustce - Pewnie większość blogerowców doskonale ją zna, ja jestem bloger mierny więc nie znałam. Mama Dwojga powiedziała, że czyta dwa blogi, mój i Chustkę. 
Nie mogłam się zabrać za czytanie z parę tygodni.
Zgadnijcie, którego dnia zaczęłam czytać...przypadkowo.
I czytam tak od końca, jeden miesiąc na wieczór, a potem kładę się obok Bola i nie mogę przestać zbyt szybko oddychać z emocji, że śnić będziemy razem kolejną i kolejną noc. Choć i tak czuję drżenie nieprzyjemne w mostku, że to wszystko jest takie niepewne, takie rach ciach i nie ma, i gdzieś tam w stronę okna szepnę słówko lub dwa.
Nie będę polecać, kto chce sam sobie zakuma.

No i właściwie miałam pisać o kolejce. Wiadomo, ciuchcia w domu być musi. Miałam wręcz obsesję i manię, że tej ciuchci mój syn nie ma. Najpiew kupiłam 'madeinfranc' piękną i drogą. Stoi w szafie. Potem Tata kupił kolejkę Duplo [a trzeba nadmienić, że Lego to Taty Bola wielka low i jak Małe się zalęgło w moim brzuchu to pierwsze z czego się cieszył Chłopina, to fakt, że na legalu Lego kupować będzie. Bolo klocki kocha, innych nie chce i nie potrzebuje bo wiadomo, Lego to Lego, Tata pilnego ucznia ma, razem budują każdego dnia, a Bolo jako roczniak potrafił nie tylko rozłożyć klocki ale i sam je złożyć] - no i co? i z kolejki Duplo budowane jest wszystko tylko nie kolejka, ku rozpaczy Taty. Potem kupiłam kolejkę Bajo, Bajo jak wszyscy wiedzą bardzo lubimy i polecamy - ale nie kolejkę, porażka na całego, źle jeździ, rozwala się, wagony się odczepiają, całość ciężka bardzo logistycznie do złożenia, czeka w szafie na 'za parę lat' albo 'do komisu'.
Ostatnim rzutem postanowiłam spróbować banał, prostotę [to zawsze się sprawdza] kolejka najzwyczajniejsza jaka jest w każdym przedszkolu, sali zabaw, poczekalni u lekarza, świetlicy, jaką każdy zna. Proste wagoniki na magnes, logiczne do złożenia tory, najpostsze dodatki, drewniane, cena normalna, kompatybilne z innymi systemami [np z Ikei, z Teskoł ...]
Zaskok po drugim razie, Bolo ciuchcia, Bolo dyszy lokomotywą [tłustą oliwą...] i jedzie aż 'żar z rozgrzanego jej brzucha bucha' - i łączy wagoniki, i ładuje pakunki [ np tłok od plastikowej strzykawki ] i na zmianę podjada i ustawia domki, drzewka. Rozłożona mieści się w niewielkim pojemniku - co też sobie bardzo cenię. Polecamy - za 'najprościej - najlepiej' i Dzieciory to wiedzą.

Nasza Kolejka TU ---> Ciuchcia

Za 'ciemność' zdjęć soreczki, nic nie poradzę, że Ekspres Bolesław Mroczny ma wieczorny rozkład jazdy.


 
 
 
 
 
 
 
 
 


4 komentarze:

 1. No to juz wiem co kupie:))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Cholera nie wiem czy mi smutno, czy mi się śmiać chce, ej mamo Bola rozbujać moje emocje potrafisz nie pierwszy raz, kolejka TYLKO taka, my też do takich wniosków doszliśmy po paru wcześniejszych zakupach. Liliana.

  OdpowiedzUsuń
 3. o kurewka! my kolejki nie mamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tato Matyldy! to szybko do sklepu;)! miałam okazję widzieć i bawić się. bardzo fajna ta kolejka!

   Usuń